Пет05242019

Последна промена07:37:40 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Мерко: Нема луксуз, набавивме нови затоа што старите возила беа хаварисани

Мерко: Нема луксуз, набавивме нови затоа што старите возила беа хаварисани

Сподели

Струга со нов возен парк. Нови лимузини за општинските административци и градоначалникот Рамиз Мерко.

На обвинувањата дека се луксузира, првиот човек на градот вели не купил луксузни автомобили, туку ги заменла старите кои се расипувале и нивното одржување било поскапо од набавка на нови. 

-„Ауди А6 од 67.000 евра не е луксузен автомобил - обични граѓани возат автомобили од 100.000 евра. Набавката на автомобилите беше  неопходна бидејќи општината немаше исправни возила, а тие што ги имавме  беа речиси хаварисани. Нивното одржување беше прескапо а и возењето небезбедно.  Јас често одам Скопје, тоа се 400 километри, патувам и надвор од државата. Аудито не е само за мене, туку за потребите на Општината“- појаснува Мерко.

Општина Струга на крајот од ноември лани се поднови со 4 автомобили тешки 114.000 евра. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK