Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Вевчанец ноќеска викал низ Струга

Вевчанец ноќеска викал низ Струга

Сподели


Вевчанецот бил алкохолизиран и агресивен.

Рано утрово, во 01.40 часот, на улицата „Велко Влаховиќ“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување од страна на 32 годишен жител на Вевчани. Тој, во видно алкохолизирана состојба, на висок тон и агресивно однесување, ги вознемирувал станарите. Д.Б. е приведен во полициската станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK