Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Полицаец нападнат во Струга

Полицаец нападнат во Струга

Сподели

Напаѓачот кој е од Лабуништа,  бил приведен.

На шести мај, околу 16.00 часот на улица „Пролетерски Бригади“ во Струга, О.М.(49) од село Лабуништа, струшко, кој управувал патничко возило „Ауди А6“, агресивно се однесувал и удрил полициски службеник кој преземал службени дејствија.
- О.М. бил приведен во Полициската станица Струга и по целосно документирање на случајот против него ќе биде има соодветен поднесок, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK