Пет05292020

Последна промена11:55:30 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Инфраструктурни зафати во Струга

Инфраструктурни зафати во Струга

Сподели

Локалната во Струга и градоначалникот Мерко, периодов се посветени на реализација на  повеќе инфраструктурни зафати. 

 

-„И денес се работи на патот Партизанска. Воедно се работи и на кружниот ток во близина на “Женска плажа” односно се проширува за да собраќајот се одвива без пречки и застој.Наскоро, Струга со нов изглед“, информираат од општина Струга. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK