Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Тројно пониско нивото на Црн Дрим

Тројно пониско нивото на Црн Дрим

Сподели

Трипати пониско од просекот за мај е нивото на реката Црн Дрим, покажуваат денешните хидролошки мерења кај Ложани.

 

Како што информира УХМР, нивоата на сите реки се под мајскиот просек.

Преполовени се нивоата на Лепенец кај Скопје, на Вардар кај Велес, на Треска кај Македонски Брод, на Крива Река кај Крива Паланка и на Бабуна кај Богомила.

Водостоите, пак, на езерата, Охридско, Преспанско и Дојранско се во рамки на просекот. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK