Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Радолиштанец „заработи“ кривична за марихуана

Радолиштанец „заработи“ кривична за марихуана

Сподели


Лани во неговиот дом бил извршен претрес.

Во соопштението од канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид, стои: „Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, надворешната канцеларија за криминалитички работи Струга поднесе кривична пријава против А.М.(33) од струшкото село Радолишта. На 13.10.2018 година во село Радолишта полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана“.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK