Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец каснат од куче миленик, кичевчанец од бедомно куче

Стружанец каснат од куче миленик, кичевчанец од бедомно куче

Сподели

Стружанец каснат од куче миленик, а кичевчанец нападнат од бедомно куче. Во полицискиот блтен се регистрирани двата случаи. 

 

-„На 24.05.2019 година во 15.30 часот во Полициската станица Струга, М.М.(49) од Струга пријавил дека истиот ден во 14.00 часот на ул.„Партизанска“ бил каснат од куче германски овчар во пределот на десната рака, на кое му го знае сопственикот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 24.05.2019 година во 13.30 часот во Полициската станица Кичево, Н.М.(65) од Кичево пријавила дека истиот ден околу 11.00 часот на ул.„Рудничка“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница“, - информираат од МВР. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK