Нед09152019

Последна промена02:32:11 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Жител на Велешта поседувал оружје без дозвола

Жител на Велешта поседувал оружје без дозвола

Сподели

Велештанец без дозвола поседувал оружје. 

 

-„НК за КР Струга при СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ф. (46) од село Велешта- струшко поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 29.01.2019 година во село Велешта, од страна на полициски службеници при извршен претрес во домот и другите простории на пријавениот бил пронајден и одземен пиштол „ВЗОР“ калибар 7,65м и рамка со пет куршуми, за кои истиот не поседувал соодветна дозвола“, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK