Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Запрашување против комарци во Струга

Запрашување против комарци во Струга

Сподели

Запрашувањето ќе се спроведе утре.

Земјеното запрашување во Струга ќе се изврши утре во периодот од 21 до 6 часот со апарат за УЛВ ладно запрашување. На подрачјето на Општина Струга утре ќе се врши теристичка дезинсекција за уништување на комарците и дератизација на шахтите.Според информациите од општина Струга, земјеното запрашување, ќе се врши во периодот од 21 до 6 часот со апарат за УЛВ ладно запрашување.
Со дезинсекцијата ќе бидат опфатени сите населени места. Се молат пчеларите и пчеларските задруги да превземат соодветните мерки за заштита на пчелите, соопштуваат од Општина Струга.Во случај на појава на неповолни временски услови, како што е наведено, дезинсекцијата ќе се одложи за следниот поволен ден, информираат од општината.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK