Чет10172019

Последна промена08:28:24 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Насилство во Струга

Насилство во Струга

Сподели

Во центарот на Струга повеќе лица натепале еден човек.

На ден 24.06.2019 гoдина во 14 часот, на паркинг на улицата „Маршал Тито“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со насилство извршено од неколку лица врз Д.А. (27) од струшкото село Заграчани. Полициската станица презема мерки за идентификација на учесниците во насилството кои, подоцна извршиле и оштетување на патнички автомобил, сопственост на оштетениот.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK