Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Сообраќајка кај Драслајца, има тешко повредени

Сообраќајка кај Драслајца, има тешко повредени

Сподели

Повредени се две девојки, задржани се во болница.

Рано утрово околу 04.00 часот во струшкото село Драслајца, Д.Н.(25) од Струга, управувајќи патничко возило „БМВ“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од патот и удрил во железна ограда. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците И.С.(20) од село Драслајца и К.М.(25) од селото Мислешево.
- Тие биле пренесени во болницата во Струга. Во незгодата, со телесни повреди се здобиле возачот Д.Н.(25) и сопатниците А.К.(18) и К.К.(19), двете од селото Мороишта. Увид на местото извршила екипа од полициската станица Струга,изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK