Чет10172019

Последна промена08:28:24 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Платила за заедничка фирма, не добила ништо

Платила за заедничка фирма, не добила ништо

Сподели

Измамата ја сторил 38 годишен од Корошишта.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против А.У. (38) од струшкото село Корошишта.
- Тој, со лажно прикажување на факти, во заблуда ја довел М.К.(36) од Поградец-Република Албанија, која, на 17.01.2019 година, на пријавениот на трансакциска сметка му пратила пари за отварање на заедничка фирма во Струга, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK