Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Дрога, оружје и муниција заплени струшката полиција

Дрога, оружје и муниција заплени струшката полиција

Сподели

Заплената е при претрес во струшко Заграчани.

На 04.07.2019 година во периодот од 08.30 часот до 10.30 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во дом и други простории кои ги користел З.А.(48) од с.Заграчани, струшко. Како што појасни Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид „при претресот биле пронајдени две вреќи со марихуана, 18 патрони за ловна пушка, две стебла од растението Cannabis Sativa и една дигитална вага. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“.

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK