Чет07182019

Последна промена03:51:29 PM

 

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Струшката полиција трага по крадец од продавница

Струшката полиција трага по крадец од продавница

Сподели


Крадецот одзел повеќе производи.

На 05.07. 2019 година, околу 11,30 часот, во објект на улицата „Маршал Тито“ во Струга, непознат сторител извршил кражба и одземал артикли од рафтовите. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање по што ќе следи соодветен поднесок.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK