Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Малолетничка насилно грабната во Струга

Малолетничка насилно грабната во Струга

Сподели

Грабнувањето го пријавил нејзиниот татко.

На 09.07.2019 во 11,50 часот во ПС ОН-Струга, 60-годишен маж од село во Струга пријавил дека најверојатно од страна на Ф.А. била насилно одведена неговата малолетна ќерка. Од преземените мерки добиени се сознанија дека девојката била во љубовна врска со Ф.А. и неколку пати претходно одела кај него по неколку денови и се враќала.
Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, појаснува дека „полициската станица од Струга презема мерки за расчистување на случајот“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK