Чет06042020

Последна промена06:51:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Грабнатата девојка е пронајдена во Струга

Грабнатата девојка е пронајдена во Струга

Сподели

Струшката полиција ја пронајде малолетничката жителка на струшко село.

Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека во текот на вчерашниот ден, „полициски службеници ја пронашле малолетната девојка од струшко село за која на 09.07.2019 во ПС Струга нејзиниот татко пријави дека била насилно одведена од лицето Ф.А“.
Инаку, девојката била во љубовна врска со Ф.А. и неколку пати претходно одела кај него по неколку денови и се враќала.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK