Сре10232019

Последна промена03:38:20 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Мерцедес изгоре пред „Ќафасан“

Мерцедес изгоре пред „Ќафасан“

Сподели

Пламените јазици избиле во предниот дел од возилото.

На 11. 07. 2019 година околу 10 часот, Р.С.(59) од Република Албанија, пријавил дека во возилото „Мерцедес“ со албански регистарски ознаки, што го управувал према граничниот премин Ќафасан, се случил пожар. Истиот се појавил во предниот дел на возилото и бил изгаснат со интервенција на територијалната противпожарна единица од Струга. Увид бил извршен од стручни екипи. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK