Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривична за познат крадец од Скопје

Кривична за познат крадец од Скопје

Сподели


Крадецот со кривична го „награди“ струшката полиција.

Поради постоење осноови на сомнение за сторено казнено дело „тешка кражба“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против И.Р.(28) од Скопје.
- Пријавениот, на 04.07.2019 година, со употреба на физичка сила отворил прозорец од едукациски центар лоциран на улицата „Владо Малески“ во Струга и одзел повеќе предмети со што се стекнал со противправна имотна корист од 30.000 денари, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK