Пон12092019

Последна промена05:21:32 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Закани кон вработени во општина Струга

Закани кон вработени во општина Струга

Сподели

Заканите ги упатил жител на Велешта.

Според полициското соопштение, „На 17.07.2019 година во 20.00 часот, вработен во локалната самоуправа во Струга, во полициската станица во Струга, пријави вербални закани упатени од Б.К. од селото Велешта кон повеќе вработени во општината. По целосно документирање на настанот, полициската станица ќе поднесе соодветна пријава“.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK