Нарушен јавниот ред во Струга

Сподели


Двајца стружани нападнале сограѓанин.

На 05.08.2019 околу 12 часот, на улицата „Боро Хаџиески“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од две лица врз И.Ц.(45) од Струга.Се преземаат мерки за расчистување на случајот.