Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Избеган затвореник од „Идризово“ фатен во Струга

Избеган затвореник од „Идризово“ фатен во Струга

Сподели


Затворот распишал потерница по 30 годишниот затвореник.

Пред два дена, во 22,15 часот, во Струга приведен е А.И.(30) од Скопје, кој бил баран по потерница од Казнено поправната установа- Идризово, за издржување на казна затвор.
- Од страна на полициски службеници А.И. е спроведен во „Идризово“, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK