Избеган затвореник од „Идризово“ фатен во Струга

Сподели


Затворот распишал потерница по 30 годишниот затвореник.

Пред два дена, во 22,15 часот, во Струга приведен е А.И.(30) од Скопје, кој бил баран по потерница од Казнено поправната установа- Идризово, за издржување на казна затвор.
- Од страна на полициски службеници А.И. е спроведен во „Идризово“, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.