Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пежо изгоре кај Вевчани

Пежо изгоре кај Вевчани

Сподели

Чад се појавил од предниот дел на возилото, патниците итно излегле.

На 09.08.2019 околу 04,40 часот на крстосницата од регионалниот пат Р1201 Дебар-Струга и патот за село Вевчани, настанал пожар во патничко моторно возило „Пежо 306“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Џ. Ш. (33) од с.Лабуништа-Струга.
- Имено, додека Џ. Ш. возел, забележал чад од предниот дел на возилото, по што возачот и патниците излегле надвор од него. Потоа било зафатено со пламен, а интервенирала и противпожарната единица од Струга, извршен е увид, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK