Нед03072021

Последна промена01:41:22 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Две тепачки во Струга, натепани невенчана сопруга и еден маж

Две тепачки во Струга, натепани невенчана сопруга и еден маж

Сподели

Тепачите добија кривични пријави.

На 11.08.2019 околу 05 часот, во угостителски објект лоциран на градскиот пазар во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од две лица врз С.Џ.(46) од струшкото село Мислодежда. Се работи на расчистување на случајот. Втората тепачка е случена на 10.08.2019 год во 00.30 часот на улицата „Пролетерски Бригади“ во Струга. Тука е нарушен јавниот ред и мир со карање, викање и сериозни закани упатени од А.М(21) кон А.И., негова невенчана сопруга.

- Против сторителот, согласно одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK