Вто03022021

Последна промена04:11:35 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пиштол „заиграл“ на свадба во струшко Боровец

Пиштол „заиграл“ на свадба во струшко Боровец

Сподели


50 годишникот на свадбата „се провеселил“ со истрели од пиштол а куршуми „летале“ на сите страни.

На 09.08.2019 година околу 23.30 часот, од неговиот дом во струшкото село Боровец, во полициска станица Струга, приведен е Н.С.(50). Тој, при семејна веселба, го нарушил јавниот ред и мир со неовластено пукање од огнено оружје пиштол, што легално го поседувал.
- Пиштолот е одземен и по целосно документирање на настанот, против Н.С. ќе биде поднесена соодветна пријава, изјави Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK