Нед02232020

Последна промена10:53:01 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга ФОТО: Обновна диорамата во струшкиот музеј

ФОТО: Обновна диорамата во струшкиот музеј

Сподели

Обновувањето на диорама во музејот во Струга заврши.

Во музејот по повеќе од 30 години за прв пат се врши обновување на диорама. Обновувањето вклучува вметнување позадина, постер кој доловува трета димензија , внатрешно адаптирано светло на самата диорама и вметнување на неколку други видови животни.

Обновувањето го изврши самостојниот препаратор Васко Јолески.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK