Саб12052020

Последна промена01:22:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Струга подготвена за новогодишните празници

Струга подготвена за новогодишните празници

Сподели

Градот на мостовите оваа година блеска во новогодишен сјај. Стружани за прв пат после долги години Новата година ќе ја чекаат на плоштад.

За забавата ќе се погрижат локални македонски и албански музички групи. Градоначалникот Села ги повикува  сите граѓани на Стрга масовно да излезат на плоштад и заедно да ја дочекаат Новата година. Врв на прославата ќе биде спектакуларен огномет. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK