Нед01192020

Последна промена10:22:07 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Осумнаесетгодишен стружанец доживел струен удар,при допир на дивопоставена метална шипка

Осумнаесетгодишен стружанец доживел струен удар,при допир на дивопоставена метална шипка

Сподели

Осумнаесетгодишно момче од Струга погодено од струен удар, при допир на дивопоставена метална шипка.

 

-„На 08.09.2019 во 22,40 часот во Полициска станица Струга, било пријавено дека на улица „Сергеј Есенин“ од струен удар бил погоден Е.А.(18) од Струга откако се допрел со раката до диво поставени метални шипки кои биле под напон, no истиот одбил да му се изврши лекарски преглед, појаснувајќи дека се чувствува добро и нема потреба од лекарска помош. Од полициски службеници е излезено на местото на настанот и констатирано е дека од страна на Е.А.(40) од Струга, сопственик на продавница за сувенири  има диво поставени метални шипки во земја кои допирале електричен кабел под  напон. Од екипа од ЕВН Струга отстранети се металните шипки.По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK