Пет06052020

Последна промена04:47:06 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Автосервис настрадал во Струга

Автосервис настрадал во Струга

Сподели


50 годишен стружанец, ги искршил сите стакла на автосервисот.

На 15.09.2019година околу 19.30 часот, на улицата „Маршал Тито“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со кршење стакла од автосервис, извршен од И.И.(50) од Струга.
- Против него, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK