Вто06022020

Последна промена02:20:27 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Киднапирање во Струга

Киднапирање во Струга

Сподели

30 годишен стружнец бил киднапиран од четири лица.

На 19.09.2019 во 16.50 часот во Полициската станица Струга, М.З.(30) од с.Лабуништа, струшко, пријавил дека околу 12.30 часот на ул.„Маршал Тито“ во Струга, со употреба на сила, Д.Н. од Охрид и уште три лица го внеле во патничко возило и го однеле на имотот на И.К. во Охрид, каде И.К. и Д.Н. физички го нападнале. Според пријавеното, причина за нападот биле претходни меѓусебни недоразбирања. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK