Пон03082021

Последна промена05:18:00 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Изгоре „Цитроен“ во Струга

Изгоре „Цитроен“ во Струга

Сподели

Пожарот во возилото се случил ноќеска.

Околу 01,00 часот ноќеска, на улицата “Иса Пелар“ во Струга настанал пожар на патнички автомобил марка “Цитроен Ц-3“ со струшки регистарски ознаки сопственост на И.О.(27) од Струга.
- Притоа целосно изгорел предниот дел на возилото. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Струга а увид ќе се врши во текот на денешниот ден, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK