Саб03062021

Последна промена01:17:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пожар во струшко возило, драма со среќен крај

Пожар во струшко возило, драма со среќен крај

Сподели

Пожарот се појавил при возење, возачот навремено реагирал.

Вистинска драма се случувала утрово во возило од струшко Велешта, кога во движење се појавил пожар. Среќа што возачот не реагирал панично туку мошне присебно и смирено го застанал возилото, со што, избегната е можна трагедија по неговиот и животот на сопатниците. Според соопштението од канцеларијата за односи со јавноста во ВР Охрид, „ на 25.09.2019 околу 06.00 часот во СВР Охрид, Н.О.(59) од струшкото село Велешта пријавил дека настанал пожар во неговот возило „Фолксваген пасат“ со струшки регистарски ознаки додека го управувал по магистралниот пат Охрид-Кичево“.
- Пожарот бл изгаснат од сопственикот и екипа на Територијалната противпожарна единица од Кичево, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK