Нед03072021

Последна промена01:41:22 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Садел марихуана и нелегално поседувал ловна пушка

Садел марихуана и нелегално поседувал ловна пушка

Сподели

Садел марихуана и нелегално поседувал ловна пушка.

 

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против З.А.(48) од струшкото село Заграчани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 04.07.2019 полициски службеници извршиле претрес во неговиот дом, при што пронашле марихуана, стебла од растението Cannabis и 18 патрони за ловна пушка кои нелегално ги поседувал, информираат од МВР.  

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK