Пон03082021

Последна промена05:18:00 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривична за стружанец за нелегална градба

Кривична за стружанец за нелегална градба

Сподели

Кривична за стружанец  за бесправно градење.

 

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Ф.Т.(58) од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „бесправно градење“. Во текот на 2019 во Струга на ул.„Прва македонска ударна бригада“, пријавениот како сопственик и инвеститор, изградил објект за домување, без одобрение за градба, стои во билтенот на МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK