Саб12052020

Последна промена01:22:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга И стружани весели на плоштад, регистриран само еден инцидент

И стружани весели на плоштад, регистриран само еден инцидент

Сподели

Новогодишната ноќ во Струга мина мирно без поголеми инциденти. Регистрирано е само едно нарушување на јавниот ред и мир случено  во 4 часот утрото пред казино во центарот на грдаот.

Имено  две лица започнале вербална расправија со обезбедувањето во казиното.Полицијата реагирала веднаш. Напаѓачите упатиле и вербални навреди кон полициските службеници, но инциднетот бил набрзо смирен.

Инаку и стружани весело и разиграно ја дочекаа Новата година на градскиот плоштад.  Преминот од старата во новата година го одбележа спектакуларен огномет.

Фото Спектра

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK