Вто06022020

Последна промена05:26:18 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Приведени двајца стружани за напад на службено лице

Приведени двајца стружани за напад на службено лице

Сподели

Приведени двајца стружани за напад на службено лице.

 

-„На 19.10.2018 околу 21.00 часот во спортски објект во Струга биле приведени Д.С.(18) и Н.Ј.(26), и двајцата од Струга, поради постоење основи на сомнение за напад и спречување на службено лице во вршење на службено дејствие при одржување на ракометен натпревар. По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“, стои во билтенот на МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK