Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Холанѓанин фатен со марихуана во Горна Белица

Холанѓанин фатен со марихуана во Горна Белица

Сподели

Кривична за холанганец, фатен со марихуана.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.Ј.(41) од Холандија, со привремен престој во Р.С.Македонија, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 03.07.2018 во с.Горна Белица и на ул.„Моша Пијаде“ во Струга, полициски службеници извршиле претрес во домот и други простории каде престојувал пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK