Саб07112020

Последна промена09:40:31 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Средношколци од „Нико Нестор“ истепале соученик и вработена во школото

Средношколци од „Нико Нестор“ истепале соученик и вработена во школото

Сподели

Средношколци од струшкото „Нико Нестор“  истепале соученик и вработена во училиштето.

 

На 28.10.2019 година околу 13 часот, пријавено е дека во кругот на средното училиште „Нико Нестор“ во Струга, група ученици го нарушиле  јавниот ред и мир со физички напад врз соученик и врз С.Г. вработена во школото. Учесниците се повикани во полициска станица  и се преземааат мерки за расветлување на настанот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK