Саб07112020

Последна промена07:02:02 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Започнува реконструкција на затворениот базен во Струга

Започнува реконструкција на затворениот базен во Струга

Сподели

Директорот на Агенцијата за млади и спорт најави реконструкција на затворениот пливачки базен во Струга.

Станува збор за проект вреден 30 милиони денари, чија реализација според договорот е 2021 година. 


- Станува збор за нешто долго најавувано, ветено и со владината програма. Ова е еден од најголемите проекти на Агенцијата за млади и спорт, се со цел овој базен повторно да биде ставен во функција некаде до крајот на идната, почетокот на 2021 година, рече Каевски. Со реконстуркцијата на базенот многу ќе добијат стружани, спортот, но пред се пливачите и децата, за кои наша интенфција е да ги тргнеме од негативните влијанија и пороци и да го донесеме во спортските сали и базените. Со тоа верувам дека ќе се отворат и пливачки и ватерполо клубови, кои секако ќе дадат дополнителна вредност на Струга, рече Каевски.


  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK