Нед07052020

Последна промена07:53:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Двајца повредени во тешка сообраќајка на патот Струга Дебар

Двајца повредени во тешка сообраќајка на патот Струга Дебар

Сподели

Двајца повредени во тешка сообраќајка во Струга.

На 31.10.2019 година во 06 часот и 50 минути, на регионалниот пат Струга-Дебар, случена е сообраќајна незгода помеѓу патничките моторни возила со струшки регистарски ознаки, „Пежо“ управувано од Ш.В.(33) и БМВ, управувано од А.К.(45), двајцата од струшкото село Велешта.

-Притоа, со тешки телесни повреди се здобиле Ш.В-возач на првото возило како и малолетно лице-сопатник во второто возило. Тие се пренесени во болницата „Св.Еразмо“ од каде, поради сериозноста на повредите, Ш.В. е пренесена во клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје. Со телесни повреди, се здобил возачот на второто возило. По наредба на Јавен обвинител, на местото на сообраќајната незгода, увид изврши полициска екипа од полициската станица Струга, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK