Саб02272021

Последна промена08:55:45 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Уапсен албанец на Ќафасан, возел автомобил со фалсификувани таблици

Уапсен албанец на Ќафасан, возел автомобил со фалсификувани таблици

Сподели

Уапсен албанец на Ќафасан, возел автомобил со фалсификувани таблици.

-На 14.11.2019 во 12.00 часот на Граничен премин ,,Ќафасан’’ од слобода бил лишен А.А.(49) од Р.Албанија, затоа што при контрола било констатирано дека има промени на бројот на шасија на патничкото возило „фолксваген голф“, со албаниски национални ознаки, кое го управувал. Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Охрид за понатамошна постапка, информираат од МВР.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK