Чет03042021

Последна промена11:23:32 AM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кривична за жител на Мислодежда, градел без дозвола

Кривична за жител на Мислодежда, градел без дозвола

Сподели

Кривична за жител на Мислодежда, градел без дозвола.

-Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Н.И.(49) од струшкото село Мислодежда поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, на ул.„Мислешевски пат“ во Струга, започнал да гради објект за домување, без претходно добиено одобрение за градба, информираат од МВР.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK