Нед03072021

Последна промена01:41:22 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Пожар изгоре кровна конструкција во Струга

Пожар изгоре кровна конструкција во Струга

Сподели

Во пожарот, за среќа нема повредени.

Вчера рано утрото, во 03.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар во семејна куќа, сопственост на А.Д. од Струга. Со пожарот била зафатена кровната конструкција, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната против пожарна единица Струга.
- Поврдени лица нема, а увид извршила екипа од полициската станица Струга, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK