Пожар изгоре кровна конструкција во Струга

Сподели

Во пожарот, за среќа нема повредени.

Вчера рано утрото, во 03.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар во семејна куќа, сопственост на А.Д. од Струга. Со пожарот била зафатена кровната конструкција, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната против пожарна единица Струга.
- Поврдени лица нема, а увид извршила екипа од полициската станица Струга, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..