Нед03072021

Последна промена01:41:22 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Мерка „апси“ на Ќафасан

Мерка „апси“ на Ќафасан

Сподели

Скопјанец бил уапсен на граничниот премин „Ќафасан“.

На 18.11.2019 во 09.15 часот на Граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје, затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата со мерка „апси“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама’’.
-Тој бил предаден на полициски службеници од полициска станица Струга за понатамошна постапка, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK