Нед03072021

Последна промена01:41:22 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец се заканувал со пиштол

Стружанец се заканувал со пиштол

Сподели

Пиштолот го чувал на црно а се заканувал на јавно место.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против З.Ш.(61) од Струга.
- Тој, на 10.-ти овој месец, по претходна караница со Н.Л. (42) од Охрид, извадил огнено оружје-пиштол што нелегално го поседувал и го вперил кон него, упатувајќи му сериозни закани, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK