Стружанец се заканувал со пиштол

Сподели

Пиштолот го чувал на црно а се заканувал на јавно место.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против З.Ш.(61) од Струга.
- Тој, на 10.-ти овој месец, по претходна караница со Н.Л. (42) од Охрид, извадил огнено оружје-пиштол што нелегално го поседувал и го вперил кон него, упатувајќи му сериозни закани, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..