Вто08112020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Стружанец нападнал скопјанец

Стружанец нападнал скопјанец

Сподели

Насилникот, нападот го сторил летото на плажа.

Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против А.К.(37) од струшкото село Шум, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „насилство “.
-Тој, на 02.08.2019 година, на плажата во Калишта, започнал вербална расправија со В.С.(56) од Скопје а потоа и физички го нападнал, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK