Пон07062020

Последна промена01:58:53 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга Кај радолиштанец пронајден метадон и марихуана

Кај радолиштанец пронајден метадон и марихуана

Сподели

33 годишникот „спечалил“ кривична пријава.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 04.09.2019, при извршен претрес во неговиот дом, пронајдени и одземени се 16 шишенца со раствор на метадoн и марихуана.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK