Нед09202020

Последна промена10:43:08 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Струга На „Ќафасан“ приведен албански државјанин

На „Ќафасан“ приведен албански државјанин

Сподели

24 годишното момче ќе добие пријава.

На 07.12.2019 во 22.00 часот на Граничен премин „Ќафасан“, на излез од Македонија, при пасошка контрола било констатирано дека B.M.(24) од Албанија нема влез во РСМ, односно последен влез остварил во 2016 година.
-Тој бил приведен и предаден на полициски службеници од полициската станица за граничен надзор „Франгово“ за понатамошна постапка, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид..

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK